Nový incident podcast č.52 pre 48.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Organizácia RIPE NCC ohlásila koniec voľných IPv4 adries. Služba Twitter konečne umožňuje zrušiť SMS ako default 2FA metódu. Huawei nepochopiteľne žaluje francúzsku výskumníčku. Aj na dark weboch bude Black Friday. Doplníme informácie o úniku 1,2 miliardy záznamov, o ktorom sme hovorili minulý týždeň.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu vám povieme o tom, ako po vyhrážkach bombovými útokmi cez ProtonMail email zablokovalo Bielorusko prístup k službe. Ransomvér zasiahol 400 veterinárnych nemocníc firmy NVA z Kalifornie. Oficiálna stránka kryptomeny Monero ponúkala malvér v aplikácii peňaženky, ktorý ju po spustení vyprázdnil. Panely nastavenia výstražných svetiel upozorňujúcich pilotov na prekážky boli prístupné na internete. FCC zakázala podporu nákupu telekomunikačných zariadení od firiem Huawei a ZTE. A vo faile týždňa kanadský pivovar Waterloo Brewing prišiel pri podvode o 2,1 milióna dolárov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako bol Allied Universal napadnutý ransomvérom a ešte útočníci uverejnili ich dáta. Digitálne bilboardy nás sledujú a budeme si na to asi musieť zvyknúť. VNC rôznych verzií malo 37 chýb. Po instagramových influenceroch tu máme security influencerov a je to trapas. Niečo o ľuďoch, ktorí modelujú 3D sex avatarov, aby s nimi mohli však viete čo.

Na záver 4 vtipné a zaujímavé správy zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ