Nový incident podcast č.53 pre 49.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Minulý týždeň sme informovali o tom, ako FCC dala na blacklist firmu Huawei a Huawei sa rozhodol FCC zažalovať. Niektorí predajcovia zjavne nepochopili o čom je Black Friday. HPE má závažný problém vo firmvéri SSD diskov. CEO burzy pre kryptomeny IDAX zmizol a s ním zmizol aj prístup k peňaženke burzy.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu vám povieme o tom, ako sa objavili ďalšie lacné detské GPS hodinky, ktorými môže sledovať vaše dieťa hocikto. Zamestnanci NSO Group zažalovali Facebook, chcú svoje účty na sociálnej sieti späť. Bezpečnostná firma Prosegur musela po útoku ransomvérom Ryuk vypnúť celú sieť. RCS má nahradiť SMS, ale zraniteľné implementácie mobilných operátorov umožňujú únik informácií. Europol zasiahol proti dodávateľovi IM-RAT spyvéru, ktorý si kúpilo viac ako 14.500 ľudí. A vo faile týždňa je poskytovateľ SMS služieb TrueDialog, ktorý ponechal v nezabezpečenej databáze milióny SMS správ.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako sa v Británii snažili utajiť kyber útok na atómovú elektráreň. Expert na kryptomeny a blockchain bol zatknutý v USA po prezentácii na konferencii v Severnej Kórei. Holanďania utajovali správu o tom, aký veľký problém je ransomvér a útoky ransomvérom. Vyšla podrobná správa o tom, ako vyzerá predaj drog v EÚ a aké sú trendy do budúcnosti. Fortinet nezvládol šifrovanie komunikácie jeho produktov s cloudom, používal XOR so statickým kľúčom (facepalm). Hacking Team už neexistuje, ale je tu Memento Labs, staronový dodávateľ spyvéru.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ