Nový incident podcast č.54 pre 50.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

Incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Dnes v deň nahrávania sa v Británii rozhoduje vo voľbách a kampaň na sociálnych sieťach bola zaujímavá. Ruskí športovci boli kvôli dopingu vylúčení z významných podujatí na 4 roky a budúci rok môžme očakávať „odvetu“ v kyber priestore od ruských hackerov. Stablecoin Libra od firmy Facebook zatiaľ nebude, kým v EÚ nebudú nové pravidlá pre tento typ kryptomien. Nový nástroj Access Analyzer for S3 od Amazonu AWS by mal znížiť počet omylom otvorených S3 úložísk. Microsoft zistil, že 44 miliónov ľudí používajúcich Microsoft účet používa heslá, ktoré už unikli a nie sú bezpečné.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu vám povieme o tom, ako Europol zabavil 30.506 domén, na ktorých sa predávali pirátske kópie a podvrhy svetových značiek. Ransomvér Ryuk úspešne atakuje firmy po celom svete. Ďalšia obeť je firma T-System Inc. z Dallasu. Osoba známa na službe Twitter ako SwiftOnSecurity omylom zverejnila zero-day pre Atlassian Confluence. Výrobca áut BMW mal niekoľko mesiacov vo svojej sieti hackerov z APT skupiny OceanLotus/APT32. Čínske vládne inštitúcie a verejné organizácie musia do 3 rokov vymeniť zahraničný hardvér a softvér za čínsky. A vo faile týždňa vďaka jednoduchému emailovému triku prišla investičná firma o 1 milión dolárov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako bezpečnostná firma Avast predáva údaje o surfovaní svojich zákazníkov (no fuj). Nadšenci nákazy úradovali na ostrovnom štáte Samoa a je z toho neskutočná kalamita aj s mŕtvymi. Interaktívny Security Intelligence Report od firmy Microsoft zobrazuje zaujímavé údaje o tom, ako to bolo s výskytom malvéru, ransomvéru, kryptodolovačov a iných pliag. Americkí senátori chcú odpovede na to, prečo sa v americkom zdravotníctve používajú diskriminujúce algoritmy. Za 10 rokov hackovania spôsobila ruská kriminálna skupina škody za milióny a asi právom si hovorila „Evil Corp.“. Lokálny holandský politik vo voľnom čase hackoval a získaval citlivé fotky populárnych žien.

Na záver 3 vtipné a zaujímavé správy zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: „open mic“ by Ed Schipul, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ