Nový incident podcast č.56 pre 2.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Skončila štvrtá a posledná séria seriálu Mr. Robot a s ňou aj naša, v ktorej sme komentovali hacking v každej časti. Ak sa začne vysielať v Česku alebo na Slovensku, možno sa vrátime ku komentovaniu od začiatku seriálu. GPS kruhy a manipulovanie polohy na pobreží Číny môže súvisieť aj s pašovaním ropy (vďaka patrí Michalovi za tip). Kalifornia má svoj GDPR light, ktorý volajú CCPA – California Consumer Privacy Act. Objavil sa nový výskum, ktorý tvrdí, že YouTube neradikalizuje (jazykolam). Bombastické vyhlásenia z výskumu vôbec nesedia. Po zabavení dodávky za milióny na Cypre nasledovalo aj zatknutie zamestnancov firmy dodávajúcej sledovacie technológie nainštalované v dodávke. Facebook vyrobil problém a namiesto aby ho vyriešil, tak to chce po vás.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu vám povieme o tom, ako bola univerzita v meste Gießen paralyzovaná malvérom a tisíce študentov si museli prevziať nové heslo osobne. Univerzita v Maastrichte oznámila na Štedrý deň napadnutie ransomvérom. V americkom meste Sherwood asi príde o prácu 300 ľudí kvôli krachu firmy zasiahnutej ransomvérom. Mesto Erie v štáte Colorado prišlo pri BEC podvode o viac ako 1 milión dolárov. A vo faile týždňa britská vláda omylom uverejnila na svojej stránke Excel súbor s domácimi adresami známych ľudí. V ďalšom faile firma Travelex poskytujúca finančné služby mala neaktualizované VPN brány a exponované RDP a zasiahol ju Sodinokibi ransomvér.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o viac ako 100.000 nových dokumentoch, ktoré popisujú ako Cambridge Analytica manipulovala v 68 krajinách sveta. Film podľa muzikálu Cats vyšiel na konci minulého roka a už má service pack (ha ha ha). Hodnoteniu filmu to veľmi nepomohlo. Firma v USA testuje sledovacie balóny. V denníku The New York Times sa dostali k historickým lokalizačným dátam a dokázali sledovať pohyb Donalda Trumpa a členov ochranky a identifikovať osoby len na základe ich GPS polohy. V novej digitálnej dobe to majú ozajstní špióni veľmi ťažké. Kanadská vojenská polícia riešila v roku 2016 problém s ľuďmi hrajúcimi Pokemon Go.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…