Nový incident podcast č.57 pre 3.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Maťo si bol pozrieť film Cats, ale v kine nevedeli akú verziu majú, škandál :o). NSA oznámila Microsoftu oficiálne závažnú chybu, podrobnosti budúci týždeň. Samsung Pay v USA nefunguje, lebo britská firma Travelex sa ešte od Nového roka nespamätala z ransomvér útoku. Kriminálnici za Sodinokibi ransomvérom po vzore Maze uverejnili dáta zákazníka, ktorý odmieta zaplatiť. Interné maily odhaľujú nelichotivé pomery vo firme Boeing, ktoré viedli k pádu dvoch lietadiel. Aj iné lietadlá od firmy Boeing majú problémy, vypínajú sa im obrazovky v kokpite.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že ak ste si objednali nemecký bicykel Canyon, tak bude meškať, lebo firmu postihol ransomvér útok. Mozilla opravila kritickú chybu v prehliadači Firefox, ktorá je aktívne zneužívaná. Dodávateľ kamier Ring patriaci Amazonu v minulosti vyhodil zamestnancov kvôli špehovaniu zákazníkov. Rok 2020 vrátil späť spomienky na Y2K chybu, ktorá ohrozovala počítačové systémy na prelome rokov 1999-2000. Na internete je viac ako 25.000 zraniteľných Citrix zariadení, z toho 79 v Česku a 8 na Slovensku. A vo faile týždňa mal Facebook chybu, ktorá umožňovala identifikovať inak anonymných adminov Facebook stránok.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o iránskych hackeroch, ktorí sa snažia dostať do kritickej infraštruktúry v USA. Volebné zariadenia pripojené do internetu znepokojujú odborníkov v USA. Počet nechránených medicínskych zariadení pripojených do internetu stúpa a mal by klesať. Google bojoval 3 roky s vytrvalými autormi malvéru Bread(Joker) a ich snahou dostať svoje Android aplikácie do Google Play. Secretive Surveillance Company predáva zaujímavé sledovacie kamery, jeden z modelov je ukrytý v náhrobku a vie špehovať z cintorína. Na konferencii CES sa objavil Smart zemiak, na ktorého inteligenciu sa dá pripojiť cez Bluetooth. Ak vám predchádzajúca veta nedáva zmysel, tak dodržujte pitný režim :o).

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ