Nový incident podcast č.58 pre 4.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Vodafone je ďalšia veľká firma opúšťajúca asociáciu Libra pre kryptomenu vymyslenú firmou Facebook. Problém roka 2038 (Y2038) je už tu. Ukazuje to príbeh z roku 2018. NHTSA dostala sťažnosti na autá Tesla, ale zrejme za tým tentoraz bude obchodník s akciami automobilky Tesla. Boeing 737 MAX má ďalšie problémy, nevie niekedy naštartovať systémy a tým pádom vzlietnuť. Neznámy hacker alebo skupina hackerov aktualizujú zraniteľné  systémy Citrix a inštalujú zadné vrátka.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že belgický výrobca tkacích strojov Picanol nevyrába kvôli ransomvér útoku. 14.1.2020 skončila rozšírená podpora Win 7 a Win Server 2008 a NSA historicky oznámila chybu CVE-2020-0601. Microsoft Internet Explorer má chybu, ktorá je aktívne zneužívaná. Oprava až vo februári. Web stránka pre dospelých nechala veľmi citlivé dáta modeliek na nechránenom Amazon S3 úložisku. The Guardian tvrdí, že Jeff Bezos bol v roku 2018 hacknutý cez WhatsApp priamo z mobilného čísla MBS. A vo faile týždňa sa Facebook vyhovoril na „technickú chybu“ za neslušný preklad mena čínskeho prezidenta.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o následkoch ransomvér útoku na nemocnicu v českom Benešove. Knižnica reklám zobrazovaných na sociálnej sieti Facebook nefunguje ako má a spôsobuje problémy výskumníkom. Nová firma Clearview AI využíva rozoznávanie tváre na budovanie dystopickej budúcnosti. Nová správa z Nórska prináša nepekný obraz o tom, ako nás sledujú rôzne online reklamné firmy cez mobilné aplikácie. Americká firma Envestnet speňažuje finančné transakcie svojich zákazníkov. Najnovší Apple iPhone sa dá podľa všetkého odblokovať.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ