Nový incident podcast č.59 pre 5.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Vyhlásili sme víťazov našej súťaže o navigáciu Sygic z predchádzajúceho podcastu. Fortinet musel znova opravovať a tentoraz odstraňoval zadné dvierka vo svojom FortiSIEM produkte. Avast bol znova prichytený pri predávaní klikov svojich zákazníkov a po tlaku sa rozhodol ukončiť fungovanie pobočky Jumpshot. Zákazníci firmy StockX majú problémy aj mesiace po úniku dát z firmy. Švajčiarsko znova obnovilo testy dronov, ktoré boli zastavené po dvoch haváriách minulý rok. Niekto poslal SWAT tím do domu šéfa Instagramu Adama Mosseriho. 23andMe prepúšťa ľudí, lebo zákazníci už asi strácajú záujem o DNA testy a boja sa zásahu do ich súkromia.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že spoločnosť Ubisoft zažalovala ľudí poskytujúcich DDoS služby. Opakovane atakovali ich hru Tom Clancy’s Rainbow Six Siege. Microsoft v decembri 2019 omylom zverejnil internú support databázu s údajmi zákazníkov. Nemecká požičovňa áut Buchbinder ponechala voľne dostupnú databázu s informáciami viac ako 3
miliónov zákazníkov. Prvé následky zraniteľných Citrix brán: nemecký výrobca automobilových dielov Gedia a nemecké mesto Potsdam (Postupim). A v antifaile týždňa floridské noviny Tampa Bay Times úspešne informovali o ransomvér útoku, ktorý ich zasiahol.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, že štát New York chce zákonom zakázať platenie výkupného pre štátne úrady v prípade ransomvéru. Na útok voči Mitsubishi Electric bol použitý zero-day v antivírusovom programe od Trend Micro. Londýnska metropolitná polícia po rokoch testovania spúšťa v Londýne kamery s rozoznávaním tváre. Moderátori pracujúci pre YouTube musia podpisovať vyhlásenia, že ich práca im môže spôsobiť PTSD (post-traumatic stress disorder).  Na koniec hlavných správ sme dali zaujímavú spoveď novinárky o tom, ako sa z nej stala kvôli kamerám voyerka.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…