Nový incident podcast č.61 pre 7.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. Prídu zaujímaví hostia. V rámci konferencie vystúpia odborníci ako Rastislav Janota (NBÚ, riaditeľ SK-CERT), Ivan Makatura (riaditeľ – Kompetenčné a certifikačné centrum kybernetickej bezpečnosti) a mnohí ďalší. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 2.apríl 2020 Cinemax Bratislava Bory. Viac informácií prinesieme neskôr, sledujte nás. Hackeri zo skupiny OurMine úspešne prevzali kontrolu nad účtami firmy Facebook na službe Twitter a Instagram. Dvaja mladíci z USA narobili chaos vo Walmarte, keď jeden z nich pobehoval po obchode a tvrdil, že ma Coronavirus. Boeing našiel už tretiu chybu v softvéri lietadla 737 MAX. Po vzore iných firiem žiadajú Facebook a LinkedIn, aby firma Clearview AI zmazala fotky stiahnuté z ich služieb.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že nový ransomvér Ekans okrem zašifrovania systémov zasahuje do chodu kritických priemyselných zariadení. Microsoft Teams prestal fungovať, lebo Microsoft „zabudol“ obnoviť platnosť SSL certifikátu. Telekomunikačná spoločnosť Vodafone odstráni zariadenia Huawei zo svojej vnútornej siete. Facebook čelí v Európe vyšetrovaniu kvôli VPN aplikácii Onavo, ktorou špehovali používateľov. Kontroverzná izraelská firma NSO Group bude vystavovať na uzavretej výstave organizovanej britskou vládou. A vo faile týždňa kvôli chybe vo volebnej aplikácii strany Likud unikli osobné údaje skoro 6,5 milióna izraelských občanov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako FBI v súčasnosti vyšetruje až 1000 prípadov krádeže intelektuálneho vlastníctva zo strany Číny. Coronavirus ukazuje Číňanom, ako schopne a efektívne funguje špehovanie zo strany ich vlády a orgánov. Doména corp.com ide na predaj a z hľadiska kyberbezpečnosti by ju mal kúpiť niekto zodpovedný. Ľudia z TSA sa znova vyznamenali, zničili vzácny hudobný nástroj. IoT od Amazonu je v centre šikanovania dievčat a žien, kvôli nešťastne zvolenému menu Alexa.

Na záver 7 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ