Nový incident podcast č.63 pre 9.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie.

SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 2.apríl 2020 Cinemax Bratislava Bory.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk (do 6.3.2020 výhodnejšia cena)

7. ročník QuBit konferencie v Prahe
22. a 23. apríla sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com (do konca marca výhodnejšia cena)

Firma Clearview AI bola hacknutá a unikol zoznam jej klientov. O firme sme hovorili v súvislosti s jej kontroverzným systémom na rozoznávanie tváre. Zyxel opravuje vážnu chybu vo svojich NAS zariadeniach a firewalloch. Paypal integrácia s Google Pay mala obrovské medzery. „Mad“ Mike Hughes tragicky zomrel pri svojom treťom pokuse na rakete, ktorú si sám zostrojil. Zodpovednosť za jeho smrť podľa nás ide aj na vrub priaznivcov plochej Zeme a televízie, ktorá jeho snahu natáčala. Kým iní odchádzajú, firma Shopify sa pridala k projektu Libra firmy Facebook. Podvedení zákazníci z Office Depot si už môžu vyzdvihnúť náhradu škody, ale je malá. Samsung omylom poslal majiteľom jeho mobilov Galaxy správu, ktorá obsahovala „1“. Algoritmus zrušil víza britskému architektovi, na ambasáde USA nevedeli vysvetliť prečo. Výskumníkom sa podarilo jednoduchým trikom oklamať auto Tesla, aby šlo rýchlejšie.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že estónska zahraničná spravodajská služba vydala správu za rok 2019 a je to znova zaujímavé čítanie. Agentúra CISA oznámila, že prevádzkovateľ plynovodu v USA bol zasiahnutý ransomvér útokom. Agentúra DISA zodpovedná okrem iného za komunikačnú podporu amerického prezidenta oznámila únik údajov. Komerčná aplikácia určená na špehovanie mobilov obetí nechala ich dáta voľne prístupné na internete. 21-ročný holandský študent bol odsúdený na minimálne 1 rok väzenia za vývoj a predaj malvérových nástrojov. A vo faile týždňa je príbeh o drogovom dílerovi a jeho stratených prístupoch k bitcoinom v hodnote 53,6 miliónov eur.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako ransomvér ochromil firmu ISS World. Hlavná šéfka IT risku a kybernetickej bezpečnosti v denníku Finacial Times sa posťažovala na stúpajúce útoky na novinárov ich denníka a popísala ako prebiehajú. Firma Yubico spolu s Ponemon inštitútom zisťovali ako ľudia pristupujú k heslám a autentifikácii. Znova si na základe výskumu firmy Agari pripomenieme riziká používania emailu a útoky BEC, ktoré plynú z podcenenia tohto rizika. V roku 2015 Twitter infiltrovali dvaja ľudia, ktorí pracovali okrem firmy Twitter aj pre Saudskú Arábiu. Na záver hlavných správ máme zaujímavý a celkom zábavný výskum týkajúci sa hlasových asistentov.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ