Nový incident podcast č.64 pre 11.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Ešte v incident podcaste č.59 na konci januára (začína to v čase 49:30) sme spomínali, ako a kedy by mali krajiny reagovať v prípade koronavírusu, aby nedopadli ako Čína a teraz Taliansko. Dnes boli prísne opatrenia ohlásené na Slovensku. Buďte zodpovední, aby sme to spoločne zvládli lepšie. Náš incident podcast dosiahol významný míľnik 10.000 stiahnutí/vypočutí. Ďakujeme našim poslucháčom za priazeň. Druhý míľnik je, že dnes 12.marca 2020 oslavuje náš incident blog 1 rok existencie. Vďaka, že nás čítate. Stopárov sprievodca galaxiou oslavuje 42 rokov od predstavenia v programe rádia BBC Radio 4. Film Nákaza (Contagion, 2011) je náhle populárny všade vrátane torrentov. Projekt Sandcastle od firmy Corellium vám umožní spustiť Android na iPhone mobile. Let’s Encrypt kvôli chybe vydal nesprávne 3 milióny certifikátov. Zomrel programátor Kazuhisa Hashimoto, ktorý vymyslel slávny Konami kód (↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B, A, Start). Firma Clearview AI toho stihla za 2 týždne dosť. Ukradli jej zoznam zákazníkov, CEO firmy bol kedysi spammer, aplikáciu zneužívali bohatí a vplyvní ľudia, snažili sa dostať k policajným fotkám a tento týždeň ich zažaloval štát Vermont.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že Visser Precision, dodávateľ dielov pre firmy Tesla, SpaceX, Boeing alebo Sikorsky bol napadnutý ransomvérom a unikli aj dokumenty. O tom ako ransomvér skupiny zneužívajú cloud zálohy obetí a ako tomu zabrániť. Vďaka ministerstvu financií USA vieme ako severokórejská skupina Lazarus Group „prala“ ukradnuté kryptomeny. Android aplikácia Clean Master s 1 miliardou stiahnutí bola vyhodená z Google Play. DuckDuckGo vyhľadávač, ktorý vás nesleduje, zverejnil pre všetkých zoznam online sledovačov a kód, ktorým ho generuje. Google a Microsoft Authenticator stále umožňujú snímku obrazovky mobilu. Cerberus malvér túto vlastnosť už zneužíva. A vo faile týždňa máme 2 správy. V automobilke Porsche netušia nič o kybernetickej bezpečnosti, idú tlačiť ozajstné odtlačky prstov zákazníkov na kapotu auta. Čínske firmy za službami WeChat a YY od decembra 2019 cenzurovali informácie o chorobe COVID-19 spôsobenej koronavírusom.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako zmena zákona v Južnej Kórei umožnila podrobné digitálne informovanie o ľuďoch nakazených koronavírusom. Ransomvér dokáže napáchať veľké škody. Počuli ste však o tom, že kvôli útoku ransomvérom museli byť prepustení drogoví díleri? V Británii sa rozmohli podvody, pri ktorých online podvodníci vylákajú peniaze od obetí za nepotrebné služby pri oprave počítača. Jeden človek sa rozhodol, že bude proti nim bojovať tak, že ich hackne. V USA sa môžete dostať do problémov s políciou len preto, že sa bicyklujete v nesprávnom čase na nesprávnom mieste a používate GPS na svojom mobile. Amazon otvoril nový kamenný obchod bez obsluhy a Sam z Ars Technica sa rozhodol otestovať ako funguje. Podarilo sa mu zobrať niečo bez platenia. Aké to je keď hackujú mamy pentesterov? Úžasné, jedna hackla celú väznicu.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta. Napríklad o svini, ktorá zjedla inej svini krokomer a následne podpálila chliev (naozaj).

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ