Nový incident podcast č.65 pre 12.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Vzhľadom na opatrenia proti koronavírusu sa musia firmy ako YouTube, Google aj Facebook obísť bez ľudí-moderátorov a používať viac AI. Táto zmena samozrejme nie je bez problémov. Firma Finablr, ktorá vlastní ransomvérom sužovaný Travelex má problémy. Firma Trail Of Bits si posvietila na softvér pre mobilné hlasovanie od firmy Voatz. Dopadlo to pre Voatz katastrofálne. Austrália žaluje Facebook kvôli škandálu Cambridge Analytica. Horná hranica pokuty môže byť až 529 miliárd dolárov. Uff.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že organizácia ENTSO-E, ktorá zastupuje 42 európskych operátorov prenosu elektriny bola hacknutá. Informácia o chybe SMBGhost v Microsoft SMBv3 protokole sa dostala von omylom a nemá zatiaľ aktualizáciu (už má). Europol zatkol administrátora dark webu Darkscandals a vypol jeho web s nevhodným obsahom. SIM swapperi zatknutí políciou v Španielsku, Rakúsku a Rumunsku ukradli z bankových účtov milióny eur. A vo faile týždňa holandská vláda stratila dva pevné disky obsahujúce osobné údaje viac ako 6,9 milióna darcov orgánov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako sa kvôli koronavírusu zvýšilo kybernetické riziko. Díleri z dark webu reagujú na nedostatok polotovarov z Číny a koronavírus. V poučnej ukážke techniky OSINT (Open-source intelligence) si ukážeme, ako podľa jedinej fotky a voľne dostupných informácií zistiť kde bola fotka vytvorená. Rusko znova zasahuje do volieb v USA rozdúchavaním vášní z neobvyklého miesta (z Afriky). V poslednej správe si povieme o tom, ako sa snažia Reportéri bez hraníc využiť hru Minecraft na obídenie cenzúry.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta. Napríklad ako prežiť karanténu ak ste influencer.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ