Nový incident podcast č.66 pre 13.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Kriminálnici používajúci ransomvér Maze sľubovali neútočenie na zdravotnícke organizácie a hneď na to svoj sľub porušili. Nič nové pod Slnkom, ransomvéristom sa nikdy nedalo veriť. HPE aj Dell oznámili chybu vo firmvéroch SAS SSD diskov, ktorá spôsobí nenávratné zničenie dát aj disku po 40.000 hodinách. Skontrolujte si či ich tiež nepoužívate. Čečenský líder Ramzan Kadyrov má svojrázne riešenie na ľudí čo nedodržujú karanténu. Chce ich strieľať.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že laptop patriaci nemeckým vojakom (Bundeswehr) bol na predaj aj s dátami o protilietadlovom systéme Ozelot. Firma známa nástrojom na odblokovanie mobilov Apple iPhone zvyšuje ceny. Hackovanie je stále ťažšie. Niektoré ransomvérové gangy sľubujú, že nebudú v čase pandémie atakovať zdravotnícke organizácie. Po nej začnú znova. Londýnska firma Finastra poskytujúca riešenia pre bankový sektor sa stala obeťou ransomvér útoku. A vo faile týždňa nemenovaná bezpečnostná firma ponechala dáta z únikov verejne prístupné a umožnila tak únik už uniknutých údajov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako rôzne krajiny využívajú sledovacie technológie na potlačenie nákazy koronavírusom. Budeme hovoriť o Číne, Hong Kongu, Južnej Kórei, Izraeli, USA a na záver o Slovensku. K pandémii patrí aj propaganda. Pozrieme sa na zaujímavé porovnanie toho, ako sa na rovnakú udalosť pozerali anglicky hovoriace čínske média a americké média. Firma Coveware vyhodnotila incidenty spôsobené ransomvérom za Q4 roka 2019. Povieme vám o najzaujímavejších zisteniach. Ruská hackerská skupina Digital Revolution už po tretíkrát napadla jedného z dodávateľov ruskej spravodajskej služby FSB. Uverejnila zaujímavé dokumenty o projekte „Fronton“, ktorý mal za úlohu vytvoriť IoT botnet pre DDoS útoky. Na záver si povieme o hackeroch kradnúcich Instagram účty populárnych ľudí.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta. Napríklad o robotických ústach, ktoré vedia vďaka neurónovej sieti spievať algoritmicky generované modlitby.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ