Nový incident podcast č.67 pre 14.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Firma Google ako posledná zakázala Android aplikáciu InfoWars konšpiračného blázna Alexa Jonesa. Neskoro ale predsa. Zoombombing je nová zábava nudiacich sa ľudí v čase karantény. Nedajte sa nachytať a nastavte si správne bezpečnosť svojho Zoom mítingu. Zdrojový kód ransomvéru Dharma je na predaj za 2000 dolárov. To nie je dobrá správa. Skupina za ransomvérom Ryuk veselo atakuje nemocnice aj v čase pandémie. Dúfame, že ich karma dobehne.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že Microsoft oznámil existenciu niekoľkých RCE zero-day zraniteľností, ktoré sa v malej miere už zneužívajú. Hackeri preberajú účty ľudí na službe Twitter a robia cez ne reklamu na pochybnú stránku predávajúcu masky. Odosielateľ SMS správy sa dá veľmi jednoducho sfalšovať. Vždy to tak bolo. Dávajte si hlavne v tomto období pozor. Podvodné stránky generujúce QR kódy pre Bitcoin adresy zamieňajú adresu obete za adresu patriacu podvodníkom. Whistleblower tvrdí, že Saudská Arábia sledovala svojich občanov na území USA cez známe zraniteľnosti v SS7. A vo faile týždňa osobné údaje 4.934.863 gruzínskych občanov boli počas víkendu publikované na hackerskom fóre.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako práca z domu ovplyvňuje množstvo viditeľných RDP a VPN serverov alebo ICS zariadení. FBI varovala pred útokom pomocou falošného USB disku a lákavej darčekovej karty. V správe z Ruska si povieme o nezvyčajnom spôsobe distribúcie drog, ktorý vedie z virtuálneho sveta dark webu Hydra až do fyzického sveta. Zdá sa, že Južná Kórea je zdatným protivníkom vo svete kybernetickej špionáže a dokáže špehovať aj svojho severného suseda. Phineas Fisher vyzval minulý rok na hacktivizmus a zaplatil už aj prvú odmenu za hack čilskej armády. Kradnutie elektriny potrebnej pre dolovanie kryptomien vo veľkom sa stalo osudným ľuďom z Ruska.

Na záver 3 vtipné a zaujímavé správy zo sveta. Napríklad o tom, že si môžete postaviť vlastný šifrovací stroj Enigma.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ