Nový incident podcast č.68 pre 15.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Guvernér New Jersey zháňa programátorov v jazyku COBOL. V Moskve dohliadajú na dodržiavanie karantény kamery a rozoznávanie tváre. Hotelovej sieti Marriott ukradli údaje o 5,2 milióne zákazníkov. Jediné pozitívum je, že je to výrazne menej ako v roku 2018. Bug bounty platforma HackerOne vykopla Voatz zo svojho programu. Nečudujeme sa. New York zakázal aplikáciu Zoom pre lokálne školy. Microsoft nakoniec kúpil doménu corp.com.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že Čína navrhuje prostredníctvom Huawei a čínskych telekomunikačných firiem radikálne nový „New IP“ internet. Hmmm… Memento Labs (bývalý Hacking Team) – firma poskytujúca špehovací softvér má stále problémy. WHO je v centre záujmu rôznych štátom podporovaných hackerov. Tentoraz boli zvedaví pravdepodobne Iránci. Podľa vyjadrenia Shaleva Hulia z NSO Group mal Facebook v roku 2017 záujem o ich Pegasus spyvér. A vo faile týždňa lietadlá Boeing radu 787 musia byť vypnuté a zapnuté raz za 51 dní, inak môžu zobrazovať pilotom mylné údaje. Ako bonus Boeing 737 MAX má ďalšie závažné softvérové chyby.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako ruská telekomunikačná firma narobila problémy pomocou BGP protokolu. Programovací jazyk COBOL je v kurze, ale skúsení programátori pomaly umierajú. Potrebujeme na riešenie pandémie aplikáciu? Skúsime na túto ťažkú otázku odpovedať. Bug bounty firmy sa ocitli pod paľbou kritiky. Pozrieme sa na to čo im kritici vyčítajú. Čína bude konečne samostatná v oblasti geolokácie. Má svoj vlastný systém BeiDou.

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta. Napríklad o tom, ako sa doma zahrať so svojim hlasovým asistentom, alebo ako si vyrobiť rúško s LED displejom.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…