Nový incident podcast č.69 pre 16.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Apple a Google spolupracujú s britskou zdravotnou poisťovňou NHS na sledovacej aplikácii. Testovacia verzia aplikácia bude najprv skúšaná na severe Anglicka. Podľa posledných informácií zaplatila britská finančná firma Travelex kriminálnikom výkupné vo výške 285 Bitcoinov (2,3 milióna dolárov). Ešte v auguste minulého roka sme vás informovali o možno prvom hacku z vesmíru. Zdá sa, že z prvenstva nič nebude. Ex-partnerka astronautky klamala a to hneď dvakrát. CEO nenávidenej firmy Clearview AI musel vysvetľovať prečo zamestnáva rasistov a prečo sa s niektorými v minulosti fotil.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že zero-day zraniteľnosti už nie sú vďaka ponuke súkromných firiem len pre vyvolených. Stačí mať peniaze. Polícia v Rakúsku, Nemecku, Bulharsku a Srbsku spoločne rozložila gang podvodníkov s investičnými produktami. SEC (Securities Exchange Commission) sa dohodla s dvoma obvinenými, ktorí profitovali z hacku EDGAR databázy. Web stránky medzinárodného letiska v meste San Francisco boli cieľom hackerského útoku. A vo faile týždňa máme informáciu, že účty služieb ako PayPal, Venmo alebo Mailchimp sú zraniteľné voči SIM swappingu napriek upozorneniam výskumníkov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, prečo mení ransomvér skupina Sodinokibi Bitcoin za Monero. Najnovšie sa internetom šíria nepodložené konšpiračné teórie o spojitosti 5G a koronavírusu. Bohužiaľ sa k tomu neodborne vyjadrujú aj „celebrity“. V meste Baltimore chcú zaviesť sledovanie celého mesta z lietadiel. ACLU je proti. BEC podvody sa menia, tak ako sa mení situácia s pandémiou koronavírusu. Na záver o všadeprítomných kamerách a algoritmoch. Je možné byť v budúcnosti neviditeľný?

Na záver 6 vtipných a zaujímavých správ zo sveta. Napríklad o tom, ako sa podarilo francúzskemu dôchodcovi omylom katapultovať počas letu stíhačkou.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ