Nový incident podcast č.70 pre 17.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Craig Wright je chlapík, ktorý o sebe tvrdí, že je Satoshi Nakamoto zakladateľ Bitcoinu. Sudca mu prikázal, aby to konečne aj dokázal. Firme Facebook sa rozplynul sen o globálnej kryptomene Libra. Do istej miery sme to očakávali. Vláda Južnej Kórei vydala zaujímavý dokument „Flattening the curve on COVID-19“. V dokumente popisuje ako využívala informačné technológie na zastavenie šírenia koronavírusu. USA ponúkli odmenu 5 miliónov dolárov za informácie o hackeroch zo Severnej Kórei. Ak si chcete zarobiť, tak viete čo máte robiť :o).

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že počítačová sieť slúžiaca vedeniu štátu New York bola napadnutá hackermi. Skupina za ransomvérom Ragnar Locker žiada od portugalskej firmy EDP Group až 1580 Bitcoinov. Firma Clearview AI ponechala nedopatrením voľne dostupné svoje interné dokumenty, zdrojové kódy a prístupové kľúče. Firma VMware opravila zraniteľnosť, ktorá umožňuje hocikomu v rovnakej sieti vytvoriť nového admina vo vCenter 6.7. A vo faile týždňa máme informáciu, že vláda Severného Porýnia-Vestfálska zrejme vyplatila podvodníkom milióny eur pomoci určenej pre podnikateľov.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o útoku ransomvér skupiny Maze na firmu Cognizant. FBI oznámila, že v čase pandémie zaznamenáva troj až štvornásobné zvýšenie hlásení kybernetických zločinov. Bezpečnostná firma White Ops odhalila podvodníkov, ktorí generovali zobrazovanie reklám na neexistujúcich smart televízoroch. Ak chcete vedieť ako Facebook reklamy pracujú v prospech Trumpa, tak vám vysvetlíme ako. Je nedostatok Nintendo Switch herných konzol (aspoň v USA), a preto ľudia na nákup zneužívajú botov.

Na záver 5 vtipných a zaujímavých správ zo sveta. Napríklad o tom, ako si môžete z papiera poskladať legendárne počítače a herné konzoly ako AMIGA 500, APPLE II, ATARI 520ST, COMMODORE 64, NINTENDO ADVANCED VIDEO SYSTEM (PROTOTYPE), NINTENDO GAMECUBE, SEGA MASTER SYSTEM alebo SINCLAIR ZX SPECTRUM.

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ