Nový incident podcast č.71 pre 18.týždeň je už von. Čo sa v ňom dozviete?

incident podcast

Ako každý týždeň je tu nový incident podcast*. Čo sa v ňom dozviete?

Speed News

Obzrieme sa za správami, ktoré sme už komentovali, alebo nás zaujali a chceme ich krátko komentovať. Najprv vás chceme pozvať na dve akcie, ktoré majú kvôli koronavírusu nový termín.

ZMENA TERMÍNU!!! SecTec Security Day 2020
incident.sk je mediálny partner 10. ročníka konferencie SecTec Security Day 2020. My sa tiež zúčastníme. Napíšte si do kalendára 9.september 2020.
Registrácia: www.sectecsecurityday.sk

ZMENA TERMÍNU!!! 7. ročník QuBit konferencie v Prahe
23. a 24. septembra sa uskutoční už 7. ročník QuBit konferencie v Prahe. Srdečne Vás pozývame, incident.sk je mediálnym partnerom tejto konferencie.
Registrácia: prague.qubitconference.com

Pandémia, ktorú zažívame, už narobila množstvo problémov. Tentoraz málom zastavila podpisovaciu ceremóniu IANA na zabezpečenie root zóny Internetu. Neslávne známa firma Crown Sterling a kedysi náš fail týždňa, asi úspešne vysúdila nejaké peniaze od usporiadateľov konferencie Black Hat USA. Sophos XG firewally majú nepríjemnú chybu, aktualizujte hneď ako to bude možné.

Správy z nášho webu

V správach z nášho webu máme správu o tom, že niekto hackuje Nintendo účty a cez pripojený PayPal alebo kartu nakupuje Fortnite virtuálnu menu. Bezpečnostná firma ZecOps našla nové zraniteľnosti v Apple iOS, ktorá sa už zneužívajú a ešte nemajú opravu (vraj). Facebook reaguje na súde ohľadom hackingu WhatsApp dokumentami, ktoré ukazujú, že NSO Group používala aj americké servery. Európske fórum RIPE sa otvorene vyjadrilo proti čínskemu návrhu „New IP“, ktoré má zmeniť fungovanie Internetu. A vo faile týždňa máme firmu Paay, ktorá procesuje platby kreditnými kartami, a ktorá ponechala 3 týždne voľne prístupnú databázu s platbami.

Hlavné správy

V hlavných správach si povieme o tom, ako sa z hľadiska bezpečnosti líšia jednotlivé videokonferenčné aplikácie. Podľa firmy FireEye vedeli vo Vietname vďaka ich hackerom o vážnosti situácie v Číne možno skôr ako iný. Zdá sa, že niekto úspešne hackol čínsku firmu, ktorá predáva drahú a unikátnu technológiu pre diagnostiku choroby spôsobenej koronavírusom. V zaujímavej správe si povieme o síce komplikovanom, ale veľmi úspešnom podvode cez telefón. Na záver niečo o Novom Zélande a vybudovaných úkrytoch milionárov, ktoré ich majú ochrániť pred katastrofami.

Na záver 4 vtipné a zaujímavé správy zo sveta. Napríklad o tom, ako si môžete doma privodiť atmosféru a zvuky kancelárie (ak vám chýba).

*Čo je podcast a ako nás počúvať nájdete na hlavnej stránke v menu. Najrýchlejšie nás môžete počúvať hneď na tejto stránke nižšie.

Obrázok: incident.sk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ