Núdzová linka 112 v Holandsku bola nefunkčná 4 hodiny kvôli výpadku operátora KPN

KPN

Zdroj: BBC

Holandsko zažilo najväčší výpadok telekomunikačných služieb keď národný operátor KPN mal problémy 4 hodiny. Výpadok KPN ovplyvnil aj iných operátorov a spôsobil aj nefunkčnosť núdzovej linky 112.

Podľa predbežných informácií nešlo o hackerský útok, ale táto informácia zatiaľ nebola potvrdená. Predstaviteľ KPN Joost Farwerck sa vyjadril, že sieť má zálohu pre takýto prípad, ale z neznámych dôvodov nefungovala.

Počas výpadku bolo do ulíc celého Holandska vyslaných viac policajtov. Obyvateľom bolo odporúčané ísť priamo na políciu, do nemocnice alebo na hasičskú stanicu ak majú problém. Viac ako hodinu trvalo, kým zodpovední ľudia našli náhradné číslo a cez národný NL-Alert systém ho rozoslali na mobily. Následne sa zistilo, že číslo patrí novinám Telegraaf a ich WhatsApp linke na zasielanie tipov. Neskôr sa podarilo poslať správne číslo.

Celkovo to bola slušná komédia, čo kritizovali rôzni miestni politici. Bude sa zistovať ako mohlo byť poslané zlé číslo, KPN bude musieť vysvetľovať prečo nastal tak rozsiahly výpadok a celkovo ako je Holandsko pripravené na takéto prípady.

Na sociálnych sieťach sa jeden používateľ so suchým humorom vyjadril, že tak dlho sa holandskí politici snažili dostať viac policajtov do ulíc. KPN sa to podarilo za pár minút.

Obrázok: „Rotterdam – KPN Tower & De Rotterdam“ by Fred Romero, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ