Podľa Der Spiegel boli čínski hackeri v sieti firmy TeamViewer od roku 2014

TeamViewer

Zdroj: ZDNet, Der Spiegel

TeamViewer je jedna z najväčších firiem poskytujúcich nástroje na vzdialenú správu počítačov. Ich služby používajú milióny ľudí. Medzi ich zákazníkov patria veľké a významné korporácie. Akýkoľvek prienik do ich siete by mohol ohroziť bezpečnosť ich zákazníkov.

Der Spiegel teraz vydal správu, podľa ktorej čínski hackeri prenikli v roku 2016 do firmy TeamViewer. Po zverejnení správy vydala firma TeamViewer vyhlásenie, kde to potvrdila. Zároveň vyhlásila, že nedošlo k žiadnym vážnym problémom. To je v rozpore s tvrdením Der Spiegel v správe, že hackeri boli v ich sieti od roku 2014. Takisto v tom istom roku pred týmto potvrdeným útokom došlo k prevzatiu účtov zákazníkov a komunikácií z čínskych IP adries. Vtedy TeamViewer tvrdil, že jeho sieť a bezpečnosť nebola narušená.

Podľa všetkého je za útokom čínská skupina známa pod menom Winnti aktívna od roku 2009. Táto skupina sa zameriava hlavne na špionáž a jej nástroje podľa všetkého zdieľa viac skupín. O tejto skupine sme rozprávali v podcaste č.20 keď bol napadnutý nemecký výrobca liekov Bayer a takisto v podcaste č.25 v súvislosti so supply-chain útokmi.

Obrázok: „DF1_4229“ by Web Summit, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Cena ITAPA 2022 opäť hľadá najlepšie projekty

Cena ITAPA 2022 opäť hľadá najlepšie projekty v oblasti inovácií, digitalizácie a modernizácie spoločnosti Bratislava 4. októbra 2022 – ITAPA už po 21-krát vyhlasuje prestížnu súťaž Cena…