Podľa Der Spiegel boli čínski hackeri v sieti firmy TeamViewer od roku 2014

TeamViewer

Zdroj: ZDNet, Der Spiegel

TeamViewer je jedna z najväčších firiem poskytujúcich nástroje na vzdialenú správu počítačov. Ich služby používajú milióny ľudí. Medzi ich zákazníkov patria veľké a významné korporácie. Akýkoľvek prienik do ich siete by mohol ohroziť bezpečnosť ich zákazníkov.

Der Spiegel teraz vydal správu, podľa ktorej čínski hackeri prenikli v roku 2016 do firmy TeamViewer. Po zverejnení správy vydala firma TeamViewer vyhlásenie, kde to potvrdila. Zároveň vyhlásila, že nedošlo k žiadnym vážnym problémom. To je v rozpore s tvrdením Der Spiegel v správe, že hackeri boli v ich sieti od roku 2014. Takisto v tom istom roku pred týmto potvrdeným útokom došlo k prevzatiu účtov zákazníkov a komunikácií z čínskych IP adries. Vtedy TeamViewer tvrdil, že jeho sieť a bezpečnosť nebola narušená.

Podľa všetkého je za útokom čínská skupina známa pod menom Winnti aktívna od roku 2009. Táto skupina sa zameriava hlavne na špionáž a jej nástroje podľa všetkého zdieľa viac skupín. O tejto skupine sme rozprávali v podcaste č.20 keď bol napadnutý nemecký výrobca liekov Bayer a takisto v podcaste č.25 v súvislosti so supply-chain útokmi.

Obrázok: „DF1_4229“ by Web Summit, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…