Podľa správy sa 52% ľudí obáva o svoje osobné údaje pri používaní hlasových asistentov

Voice

Zdroj: TechCrunch

Podľa novej správy firmy Microsoft je 41% používateľov hlasových asistentov znepokojených pasívnym počúvaním a obávajú sa o svoje súkromie. Dá sa to chápať aj tak, že 41% ľudí nepochopilo ako funguje hlasový asistent. Dajme vtipkovanie bokom. To ešte niektorí nevedia, že ich nahrávky počúvajú aj živí ľudia. Ako zistili novinári z Bloombergu, Amazon používa ľudí na kontrolu audio nahrávok povedaných Alexe.

Včera v ďalšom článku Bloomberg odhalil iný problém. Tím preverujúci nahrávky príkazov Alexe, má prístup k polohe kde bola nahrávka vytvorená. Takže si to zhrňme. Neznámy počet ľudí v Amazone má prístup k vašim nahrávkam aj polohe kde ste ich povedali. To je v pohode.

Ako je už spomenuté v nadpise, 52% ľudí sa obáva o bezpečnosť svojich osobných údajov a dát. Len 36% ľudí nechce, aby ich osobné údaje a dáta boli používané. Hmmm. Ak si chcete prečítať viac schizofrenických reakcií majiteľov hlasových asistentov, správa je tu.

Obrázok: „Alexa“ by GillyBerlin, used under CC BY 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…