Ransomvér zastavil výrobu firmy ASCO známej z leteckého priemyslu

ASCO

Zdroj: ZDNet

Firma ASCO musela zastaviť výrobu v štyroch krajinách po tom, čo ju zasiahol ransomvér v belgickom závode Zaventem. ASCO je významným dodávateľom dielov pre letecký priemysel. Medzi zákazníkov patria napr. firmy Boeing a Airbus. Firma je dodávateľom aj pre armádu a ich lietadlá.

Infekcia sa objavila ešte 7.6.2019 v piatok. Nie je zatiaľ známy typ použitého ransomvéru. Kvôli infekcii muselo ísť domov na celý týždeň 1000 z 1400 pracovníkov firmy. Firma zastavila prevádzku aj v pobočkách v Nemecku, Kanade a USA.

Ak si spomínate na ransomvér infekciu vo firme Norsk Hydro, tak tá pravidelne informovala o priebehu incidentu. Firma ASCO zatiaľ mlčí a nie je známe či zvažujú zaplatenie výkupného, či obnovujú zo záloh alebo obnovujú infraštruktúru nanovo.

Naša opakujúca sa rada je, že pravidelne robte zálohy a pravidelne kontrolujte ich funkčnosť. Aj doma.

Obrázok: „BA747“ by allen watkin, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu

ITAPA 2022: Výber TOP spíkrov kongresu Téma: Ženy v IT, úspešné podnikateľky Anca D. Goron, expertka na umelú inteligenciu, zakladateľka 2 startupov, ktorá bola zaradená do…

Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA

Tlačová informácia Richard „Citrón“ Lintner exkluzívne pre ITAPA: Vychovávame výnimočných ľudí. Nie vďaka, ale skôr napriek systému Bratislava, 22. november 2022 – Je tomu už…