SecTec Security Day 2022

BANNER TLACOVA SPRAVA

Kybernetická vojna – sme v bezpečí?

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie kybernetická bezpečnosť? Zrejme firewall, monitoring siete, antivírus, SIEM a takto by sme mohli menovať mnohé ďalšie technológie. Kybernetická bezpečnosť ovplyvňuje životy a fungovanie nielen vo veľkých organizáciách ale týka sa každého z nás.

Uvažovali ste niekedy nad tým, čo by sa stalo ak by bol výpadok elektriny dlhodobejší, alebo by vypadli telekomunikačné služby? A čo tak voda? Aj za týmto všetkým môže stáť úspešný hackerský útok. Napríklad východ Spojených štátov bol bez pohonných hmôt niekoľko dní v dôsledku hackerského útoku na ropnú spoločnosť. Bol to hackerský útok s cieľom získať výkupné, ale tým, že obmedzil i bežných občanov, mal aj znaky útoku na strategickú infraštruktúru štátu. V takom prípade ide o príznaky kybernetickej vojny. Tá sa síce na kybernetickej scéne odohráva už niekoľko rokov, no nikdy nebola taká viditeľná ako práve teraz – prakticky ju sledujeme v priamom prenose.

Čo je vlastne kybernetická vojna? Koho sa týka? Sú v ohrození len strategické podniky? Je zákon č. 69/2018 Z. z. o kybernetickej bezpečnosti v organizáciách dôkladne dodržiavaný? Sme pripravení čeliť zvýšeným kybernetickým útokom? Kto sú útočníci a kto obete v kybernetickej vojne a na ktorej strane stoja Anonymous?

Odpovede na tieto otázky budeme hľadať na konferencii SecTec Security Day 2022 už 17. mája. A budeme ich hľadať doslova, pretože tento rok to urobíme inak. Nebudú to prednášky o technológiách, bude to diskusia o súčasnom stave, o skúsenostiach a predikciách v práve prebiehajúcej kybernetickej vojne. Doslova kybernetická vojna live.

V každej diskusii sa stretnú odborníci, ktorí majú kybernetickú bezpečnosť priamo v popise svojej práce, od zástupcov štátu, strategických podnikov až po etických hackerov. Celé poobedie bude venované pohľadu odborníkov, zástupcov jednotlivých security technológií. Tí predstavia bezpečnostné riešenia, ktoré sú v aktuálnej situácii o to dôležitejšie. Podujatím vás bude sprevádzať moderátorka Zlatica Puškárová​​​​​​​.

Kybernetická realita sa prudko mení, kybernetická bezpečnosť je v bode zlomu a 12. ročník SecTec Security Day je tu pre vás. Neváhajte, pozrite si program, pozrite si spíkrov a nechajte sa inšpirovať!
Online prístup na Live stream konferencie získate po registrácii ZDARMA!
Registráciu a podrobný program nájdete na www.sectecsecurityday.sk

Pozrite si recap zo SecTec Security Day 2021

SecTec a.s. pôsobí na slovenskom IT trhu ako distribútor s pridanou hodnotou zameraný na distribúciu a predaj bezpečnostných a virtualizačných technológií špičkových výrobcov. Spoločnosť SecTec pravidelne organizuje SecTec Security Day, najväčšiu konferenciu zameranú na kybernetickú bezpečnosť na Slovensku. Svojou kvalitou a odbornosťou si toto podujatie získalo množstvo fanúšikov a má svoje stabilné postavenie medzi IT konferenciami na Slovensku.

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

SecTec Security Day 2022

Kybernetická vojna – sme v bezpečí? Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie kybernetická bezpečnosť? Zrejme firewall, monitoring siete, antivírus, SIEM a takto by sme…