Služba „Have I Been Pwned“ má už 8 miliárd uniknutých záznamov vo svojej databáze

HIBP

Zdroj: Troy Hunt (twitter)

Zakladateľ služby „Have I Been Pwned“ Troy Hunt včera oznámil na službe Twitter, že jeho projekt má vo svojej databáze viac ako 8 miliárd uniknutých záznamov. Už v marci oznámil, že služba obsahuje viac uniknutých záznamov ako je ľudí na svete.

Službu „Have I Been Pwned“ založil Troy Hunt v roku 2013. Táto služba zbiera uniknuté osobné údaje a umožňuje používateľom skontrolovať či ich email/používateľské meno už uniklo spolu s heslom. Používatelia môžu monitorovať svoj email a dostať oznámenie o tom, ak unikne v budúcnosti.

Na stránke je možné skontrolovať v koľkých únikoch sa nachádzalo vaše staré a jednoduché heslo. Napríklad heslo „heslo“ bolo videné 20.065-krát. Služba poskytuje aj API, ktoré môžete využiť tak, že nedovolíte používateľom svojej služby použiť už uniknuté heslo. Služba ich v tejto chvíli registruje 555.278.657 a je možné ich všetky stiahnuť v podobe SHA-1 hešu.

Uniknutých záznamov je už viac ako ľudí na zemi. Nezabudnite, že prístup k uniknutým údajom majú aj digitálni kriminálnici. Nikdy nepoužívajte to isté heslo pre viac služieb, lebo únik hesla z jednej služby sa bude dať zneužiť na iných službách kde máte rovnaké heslo.

Obrázok: „Have I Been Pwned“

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…