Spoločnosť Ubisoft zažalovala ľudí poskytujúcich DDoS služby. Opakovane atakovali ich hru Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Zdroj: Polygon

Spoločnosť Ubisoft, ktorá programuje a predáva počítačové hry, zažalovala na súde v Kalifornii majiteľov DDoS (distributed denial-of-service) web stránky. Tá slúžila na útoky voči ich multiplayer hre Tom Clancy’s Rainbow Six Siege.

DDoS útoky boli pre firmu veľkým problémom, lebo spôsobovali spomalenie v multiplayer móde hry. Minulý rok sa firma rozhodla s tým niečo urobiť. Vytvorila a začala realizovať obsiahly plán, ktorý mal zastaviť DDoS útoky niektorých hráčov.

Plán bol úspešný, lebo podľa ich tvrdenia sa im podarilo znížiť o 93% frekvenciu útokov. To boli však technické a monitorovacie opatrenia. Firma Ubisoft sa však rozhodla, že pôjde ku koreňu problémov a zacielila na poskytovateľov DDoS služieb.

Jednou z používaných služieb bola SNG.ONE, ktorá za 299,85 dolárov poskytovala vraj doživotné služby (to už asi nesplnia). Predplatné na mesiac stálo 30 dolárov. Služba dokázala atakovať aj iné hry ako napr. Fortnite, FIFA 20 a Call of Duty: Modern Warfare 4.

Prevádzkovateľom týchto služieb na súde priťaží aj to, že na sociálnych sieťach otvorene provokovali Ubisoft Support a vysmievali sa im po útokoch pomocou ich DDoS služby.

Ubisoft žiada kompletné zastavenie služby SNG.ONE, požaduje odškodné za poškodenie dostupnosti ich služieb a náhradu nákladov spojených so žalobou. Bohužiaľ podobných služieb je veľa a prevádzkovatelia online hier budú musieť podobné problémy riešiť aj v budúcnosti.

Obrázok: Ubisoft

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…