Subdoménu určenú pre Windows Live Tiles si zaregistroval nemecký výskumník a novinár

Tile

Zdroj: ZDNet

Z neznámych dôvodov Microsoft stratil kontrolu nad dôležitou subdoménou. Subdoména notifications.buildmypinnedsite.com je určená pre Windows 8 a Windows 10 na zobrazovanie RSS správ v živých dlaždiciach (Live Tiles). Tieto sa zobrazujú v štart menu ponuke.

Subdoména umožňovala pridať web stránku z prehliadača Microsoft Edge ako živú dlaždicu. Jednotlivé web stránky potrebovali povoliť pripnutie pridaním kódu na svojom webe. Keďže nebolo možné spracovávať rôzne RSS formáty, Microsoft odporúčal web stránkam používať subdoménu notifications.buildmypinnedsite.com na prekonvertovanie ich RSS na XML. Následne na klientskom počítači bolo možné zobraziť informáciu z XML na živej dlaždici.

Doménu kontroluje v tejto chvíli Hanno Böck. Server na tejto subdoméne by mal poskytovať XML súbory pre živé dlaždice, namiesto toho zobrazoval chybu. Subdoména nebola zaregistrovaná na Azure (cloud riešenie od Microsoftu), preto Böck zaregistroval subdoménu na svoj Azure účet. Chcel tak zabrániť jej zneužitiu. Microsoft zatiaľ nereagoval na Böckove oznámenie problému.

Obrázok: „Pool of Knowledge“ by Ian Muttoo, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…