V automobilke Porsche netušia nič o kybernetickej bezpečnosti, idú tlačiť ozajstné odtlačky prstov zákazníkov na kapotu auta

Porsche 911

Zdroj: Porsche

Nasledujúca správa vyzerá, že ju vydal The Onion, web známy satirickými vymyslenými správami, ktoré sa občas stanú realitou. Môžem vás ubezpečiť, že v tomto prípade je správa priamo zo stránky výrobcu automobilov Porsche.

Ich blog 24.2.2020 slávnostne oznámil, že ich autá sú už teraz unikátne, ale teraz budú ešte unikátnejšie. Za 7.500 eur si môžete na kapotu Porsche 911 dať vytlačiť svoj ozajstný odtlačok prsta. Nežartujem.

Porsche 911

Obrázok č.1: Odtlačok v plnej kráse na kapote Porsche 911
Zdroj: Porsche

Ako sa hrdo vyjadril Alexander Fabig, ktorý je viceprezidentom pre individualizáciu: „individualita je veľmi dôležitá pre zákazníkov Porsche. A žiaden dizajn nie je tak osobný ako odtlačok prsta“. Alexander asi v živote nepočul o biometrii a o tom, že keď vám ju raz niekto skopíruje, tak už ju nemôžete jednoducho vymeniť ako napr. heslo.

Ak nás sledujete pravidelne, tak v sobotu sme mali na našom incident blogu aj niečo o biometrii. Je komické, že na to, aby ohrozili svojich zákazníkov, ktorý používajú odtlačky prstov na prístup do mobilov alebo notebookov, vyrobili úplne nový unikátny postup.

Porsche ľudia

Obrázok č.2: Takto vyzerajú šťastní ľudia, ktorí práve úspešne skopírovali váš nezmeniteľný biometrický údaj.
Zdroj: Porsche

Porsche kapota

Obrázok č.3: Odtlačok neznámeho nešťastníka v plnej kráse stiahnuteľný v plnom rozlíšení na stránke Porsche.
Zdroj: Porsche

Inými slovami sa dá povedať, že investovali značný čas a peniaze, aby uľahčili ukradnutie biometrických údajov ich zákazníkov. Ešte ich nechajú za to zaplatiť značnú sumu. Stále mám pocit, že to celé je prvoaprílový žart, ale je 1.3.2020.

Keďže sa pri písaní nekontrolovane smejem a je ťažké dopísať článok, tak len skonštatujem, že za tento výnimočne hlúpy nápad a ohrozenie vlastných zákazníkov udeľujeme automobilke Porsche náš titul fail týždňa.

Obrázok: Porsche

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ