Zdroj: Porsche
Nasledujúca správa vyzerá, že ju vydal The Onion, web známy satirickými vymyslenými správami, ktoré sa občas stanú realitou. Môžem vás ubezpečiť, že v tomto prípade je správa priamo zo stránky výrobcu automobilov Porsche.
Ich blog 24.2.2020 slávnostne oznámil, že ich autá sú už teraz unikátne, ale teraz budú ešte unikátnejšie. Za 7.500 eur si môžete na kapotu Porsche 911 dať vytlačiť svoj ozajstný odtlačok prsta. Nežartujem.
Obrázok č.1: Odtlačok v plnej kráse na kapote Porsche 911
Zdroj: Porsche
Ako sa hrdo vyjadril Alexander Fabig, ktorý je viceprezidentom pre individualizáciu: „individualita je veľmi dôležitá pre zákazníkov Porsche. A žiaden dizajn nie je tak osobný ako odtlačok prsta“. Alexander asi v živote nepočul o biometrii a o tom, že keď vám ju raz niekto skopíruje, tak už ju nemôžete jednoducho vymeniť ako napr. heslo.
Ak nás sledujete pravidelne, tak v sobotu sme mali na našom incident blogu aj niečo o biometrii. Je komické, že na to, aby ohrozili svojich zákazníkov, ktorý používajú odtlačky prstov na prístup do mobilov alebo notebookov, vyrobili úplne nový unikátny postup.
Obrázok č.2: Takto vyzerajú šťastní ľudia, ktorí práve úspešne skopírovali váš nezmeniteľný biometrický údaj.
Zdroj: Porsche
Obrázok č.3: Odtlačok neznámeho nešťastníka v plnej kráse stiahnuteľný v plnom rozlíšení na stránke Porsche.
Zdroj: Porsche
Inými slovami sa dá povedať, že investovali značný čas a peniaze, aby uľahčili ukradnutie biometrických údajov ich zákazníkov. Ešte ich nechajú za to zaplatiť značnú sumu. Stále mám pocit, že to celé je prvoaprílový žart, ale je 1.3.2020.
Keďže sa pri písaní nekontrolovane smejem a je ťažké dopísať článok, tak len skonštatujem, že za tento výnimočne hlúpy nápad a ohrozenie vlastných zákazníkov udeľujeme automobilke Porsche náš titul fail týždňa.
Obrázok: Porsche