Vadný databázový skript spôsobil veľký výpadok služieb Salesforce

Salesforce

Zdroj: ZDNet

Firma Salesforce musela odstaviť 17.5.2019 veľkú časť svojej infraštruktúry. Podľa informácií od zákazníkov po zmene nastavení na strane Salesforce, boli zmenené prístupové práva k firemným súborom jednotlivých firiem. Zmena bola dosť nežiadúca, lebo umožnila modifikovať každému zamestnancovi firmy každý firemný súbor. Ach jaj.

Dôvodom bola implementácia databázového skriptu, ktorý dal používateľom väčšie práva ako bolo plánované. Skript ovplyvnil len službu Salesforce Pardot, ale odstavené boli radšej všetky služby. Výpadok ovplyvnil prácu ľudí v severnej Amerike aj v Európe.

Vďaka výpadku si firma Salesforce užila posmešky na sociálnych sieťach a niektorí používatelia hlásili, že museli pre nefungujúce služby odísť domov.

Situácia by mala byť už normalizovaná, aj keď podľa status reportu je stále nefunkčná inštancia NA57 nachádzajúca sa v Amerike. Zdá sa, že opravy stále pokračujú.

Za výpadok služby dôležitej pre tisíce firiem udeľujeme firme Salesforce titul fail týždňa.

Obrázok: „SalesforceCustomerCompanyTour3“ by Open Grid Scheduler / Grid Engine, Public Domain

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…