Viac ako 20 modelov GPS hodiniek má vážne zraniteľnosti

GPS Watch

Zdroj: ZDNet

Na konferencii Troopers 2019 v Heidelbergu v marci tohto roka prezentoval nemecký bezpečnostný výskumník niekoľko vážnych zraniteľností GPS hodiniek od rakúskej firmy Vidimensio. Niektoré z týchto modelov sú určené a používané deťmi a dôchodcami. Ešte v decembri 2017 tento výskumník našiel zraniteľnosti v spôsobe akým GPS hodinky komunikujú so serverom v cloude. Zistil, že môže odpočúvať niektoré modely a takisto meniť dáta v cloude alebo posielať príkazy na GPS hodinky. Výskumník informoval firmu Vidimensio v decembri 2017 ale ta nereagovala. Po tlaku médii firma vydala opravu v apríli 2018. Táto oprava ale riešila len odpočúvanie a nie zvyšné chyby.

Podľa vyjadrenia výskumníka napriek bezpečnostným problémom nárastol počet predaných a používaných hodiniek tejto značky. O bezpečnostných problémoch sledovacích hodiniek pre deti sme hovorili aj v našom podcaste na konci roka. Išlo o značku MiSafes a výskumníci dokázali veľmi jednoducho hacknúť hodinky tohto výrobcu. Nórska rada spotrebiteľov upozornila minulý rok na iných výrobcov s podobnými bezpečnostnými problémami.

Video z prezentácie.

Obrázok: Vidimensio

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…