Víťazovi Solo súťaže turnaja Fortnite World Cup hackli hneď po výhre Twitter a Twitch účet

Fortnite

Zdroj: Dexerto

Ak ste ešte nepočuli o hre Fortnite, tak asi nemáte deti, nie ste v detskom veku alebo ste jednoducho príliš starí (sorry Maťo :o)). Fortnite ma v tejto chvíli 200 miliónov registrovaných hráčov. V hre Fortnite je dokopy 100 hráčov zhodených na ostrov, kde si musia nájsť schované zbrane, môžu dolovať stavebný materiál a následne z neho stavať pomocné štruktúry.

Cieľom hry je eliminovať všetkých ostatných hráčov a posledný nažive vyhráva. Je to kríženec filmu Hunger Games (Hry o život), hry Minecraft a humoru. Dôležitým aspektom hry je jej sociálny charakter. Slúži na stretávanie sa priateľov a spoločné hranie a chatovanie cez mikrofón. Niet divu, že streamovacia služba Netflix označila po spánku hru Fortnite ako hlavnú prekážku v raste pozeranosti služby Netflix. Kam sme to dospeli…

Cez víkend firma Epic Games, ktorá hru prevádzkuje, usporiadala v meste New York najlepšie finančne dotovanú súťaž v histórii e-športu. Na ceny v jednotlivých kategóriách bolo určených 30 miliónov dolárov. Niekoľko mladých hráčov odišlo domov ako milionári. Jedným z nich bol 16-ročný Kyle Giersdorf s prezývkou „Bugha“, víťaz Solo súťaže.

Hneď ako Kyle vyhral 3 milióny dolárov sa na jeho účtoch na službách Twitter a Twitch začali objavovať čudné správy. Jeho účty začali robiť reklamu dvom účtom a takisto sa nelichotivo vyjadrovali o dievčatách-hráčkach. Kyle následne na instagrame uverejnil správu, že jeho Twitter je hacknutý. Ešte že máme toľko sociálnych sietí…

Nie je jasné ako došlo k hacknutiu účtov, ale čo vieme určite je, že každá trochu známa osoba už dnes nemá na výber. Bezpečnosť online aktivít si musí zabezpečiť známa osoba sama, alebo si na to môže najať bezpečnostných konzultantov. Darinka Rolincová je už bohužiaľ v Česku (volá sa vraj teraz Dara Rolins, už som aj ja starý). Keď máte tip na to, ktorá známa osoba na Slovensku potrebuje našu pomoc, kontaktujte nás :o).

Obrázok: Epic Games

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ