Vo firme NordVPN si myslia, že 2x VPN server znamená 2x súkromie

NordVPN

Zdroj: NordVPN

Znova tu máme prípad keď marketingové oddelenie vyhrá nad IT oddelením. Začnime tvrdením, že používajú military-grade šifrovanie. V novodobom marketingovom newspeaku (pozri knihu 1984 od Orwella) to znamená niečo silné, kvalitné, odolné. V skutočnosti to znamená, že vojaci majú predstavu o tom, aké parametre má mať tovar od dodávateľov. Dodávateľov môže byť viac pre ten istý tovar, a preto im určia aké špecifikácie má daný tovar spĺňať. Military-grade znamená, že ak chcú objednať batohy, určia rozmery, farbu, materiál a iné parametre. Ak to výrobca splní, tak môže tvrdiť, že vyrobil military-grade batoh. Automaticky to ale nebude znamenať, že batoh je odolný alebo kvalitný. V NordVPN dokonca vyrobili túto krásnu plaketu. Nechýba ani magické slovo CYBERSECURITY. Bezpečnosť, už chápete?

Druhe tvrdenie je ešte komickejšie. NordVPN ma funkciu Double VPN. Keď pridajú druhý VPN server, tak vraj budete mať 2x viac súkromia. Ako to vyrátali nevieme. Ak sa NordVPN nedá dôverovať, je jedno koľko ich VPN serverov budete mať v ceste. Bude to len pomalšie.

Firma má sídlo v Paname a nie je nič známe o jej majiteľoch. Panama je známa ako najdlhšie fungujúci daňový raj v Karibiku. Možno si spomínate na škandál s uniknutými údajmi právnickej firmy Mossack Fonseca. Táto panamská právnická firma pomáhala cudzincom obchádzať platenie daní. No a na koniec americký senátor Ron Wyden a Marco Rubio v tomto liste DHS upozornil na nebezpečenstvo používania VPN americkými vládnymi zamestnancami. Milióny ľudí používajú VPN služby od firiem s nejasným pozadím, ktoré vidia ich celú komunikáciu. Nepriamo naznačil, že niektoré firmy operujú z krajín, ktoré nezdieľajú americké hodnoty.

Za tento marketing, ktorý nemá nič spoločné s realitou, udeľujeme NordVPN titul fail týždňa. Na tomto linku nájdete tweet od NordVPN, ktorý bol inšpiráciou. Odporúčame si prečítať vtipné reakcie ľudí.

Obrázky: NordVPN

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ