Výrobcu športových výrobkov Boardriders známeho značkou QuikSilver zasiahol ransomvér

QuickSilver

Zdroj: Bleeping Computer

Boardriders je výrobca športových a lifestyle výrobkov, ktoré navrhuje vyrába a predáva v 110 krajinách sveta. Patria mu svetoznáme značky ako QuikSilver, Billabong, ROXY, DC Shoe, RVCA, Element, VonZipper a XCEL.

Podľa informácií Bleeping Computer k ransomvér útoku došlo posledný októbrový týždeň. Boli zasiahnuté viaceré pobočky a značky firmy. Ako je to zvykom, firma musela odstaviť zasiahnuté IT systémy. Na web shopoch sa objavili informácie o tom, že zásielky budú meškať a firma ponúkala 20% zľavy.

Útok sa objavil v dôležitom predvianočnom období, keď ľudia nakupujú darčeky. Podľa informácií austrálskeho The Courier Mail požadovali útočníci 90 miliónov dolárov, čo je naozaj veľká suma. Nie je známy typ ransomvéru, ani či sa firma rozhodla zaplatiť.

Firma Boardriders vo svojom oficiálnom vyjadrení naznačuje, že ich IT tím zrejme obnovuje systémy zo záloh. Takisto pochválili svoj IT tím ako zvládol celú situáciu. V čase písania článku by malo byť viac ako 75% systémov obnovených a funkčných.

Do konca roka môžeme očakávať útoky na online predajcov. Útočníci budú chcieť využiť predvianočné nákupy na vytvorenie tlaku na predajcov, aby v prípade ransomvér útoku rýchlo zaplatili. Online predajcovia, hlavne tí veľkí by mali byť ostražití.

Obrázok: Boardriders

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ