Výsledky ruskej televíznej detskej súťaže zrušené po zistení manipulácie botmi

golos

Zdroj: BBC

V Rusku prebieha už šiesta sezóna detskej speváckej súťaže The Voice Kids. Táto súťaž je známa po celom svete a je prevádzkovaná na základe licencie. Možno poznáte jej známejšiu verziu The Voice. No a v šiestej sezóne vyhrala Mikella Abramova, dcéra milionára Yana Abramova a popovej speváčky Alsou. Následne kvôli manipulácii bolo hlasovanie anulované.

Hlasovalo sa ako je to zvykom zasielaním SMS. Podľa výsledkov kontroly 8000 SMS správ bolo zaslaných zo zhruba 300 čísel. Podvodníci si ani nedali prácu s výberom náhodných telefónnych čísel, všetky išli sekvenčne za sebou. Bol to len ďalší z dôkazov, že hlasovanie bolo zmanipulované botmi. Bot je program vykonávajúci samostatne a automaticky naprogramovanú činnosť. Zvyčajne ide o opakovanú a monotónnu činnosť, ktorú bot robí rýchlejšie ako človek.

Vďaka botom dostala Mikella Abramova o 30.000 hlasov viac. Ostatní účastníci dostali po nie viac ako 3000 hlasov. Zaujímavá snaha zakryť podvod. Na podvod by sa neprišlo, keby nešlo o dcéru milionára a pop hviezdy. Ľudia v Rusku si už zvykli na podvody v politike, ale manipulácia v ich obľúbenej TV show v prospech milionárskeho dieťaťa bolo už aj na Rusov veľa.

Mikella samozrejme nemôže za svojich rodičov. Ľudí však rozhnevali informácie, že ľudia boli platení za poslanie hlasu. Jej mama pop speváčka takisto otvorene podporovala dcéru na Instagrame kde má 2 milióny sledovateľov. Ostatné deti nemali tak bohatých a populárnych rodičov, aby im pomohli.

Na adresu rodičov len poznamenám, že cesta do pekla je vždy vydláždená dobrými úmyslami.

Obrázok: 1tv.ru

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ