Web stránky medzinárodného letiska v meste San Francisco boli cieľom hackerského útoku

SF

Zdroj: BleepingComputer

Medzinárodné letisko v americkom meste San Francisco je najväčším letiskom v Bay Area. Z letiska lieta vnútroštátne 12 domácich leteckých spoločností do 85 amerických miest. Letisko slúži aj na medzinárodné spojenie s Áziou a Európou.

Letisko vo svojom oficiálnom vyjadrení oznámilo, že web stránky SFOConnect.com a SFOConstruction.com sa stali v marci 2020 cieľom hackerského útoku. Útočníci vložili do web stránok škodlivý kód, ktorý slúžil na ukradnutie prihlasovacích údajov do počítačov pristupujúcich na web stránky.

Oznámenie je veľmi špecifické a uvádza, že cieľom boli používatelia prehliadača Internet Explorer bežiacom na operačnom systéme Windows. Dňa 23.marca letisko zresetovalo prihlasovacie údaje všetkých svojich používateľov a obidve web stránky boli vypnuté. V tejto chvíli už web stránky znova fungujú.

SF Data Breach

Obrázok č.1: Oznámenie medzinárodného letiska v meste San Francisco o úniku údajov.
Zdroj: SFIA/incident.sk

Na záver si len zopakujme, že je dôležité používať unikátne heslo do každej služby, ktorú používate. Ak máte služieb príliš veľa, je potrebné začať používať password manager. Internet Explorer už nie je bezpečný webový prehliadač, odporúčame vám používať najnovší Mozilla Firefox alebo prehliadač Brave. Udržujte aktualizovaný aj váš operačný systém pre prípad špecifického útoku ako bol tento.

Obrázok: „Man-made – San Francisco – Airport“ by Jim Trodel, used under CC BY-SA 2.0

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

ĎALŠIE ČLÁNKY, KTORÉ BY ŤA MOHLI ZAUJÍMAŤ

Rekapitulácia roku 2022 a ChatGPT

Podcast č. 138 O čom sme hovorili v roku 2022, neželaným marketingovým volaniam odzvonilo, Windows 8.1 končí, ovládanie ale aj hacknutie auta mobilom, ľudská hlúposť…